WTA Hobart: Cenne zwycięstwo Magdy Linette z wyżej notowaną rywalką

08.01.2019 12:39
Magda Linette

Magda Linette (86. WTA) awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Hobart. Polka, która do drabinki głównej przebijała się przez eliminacje, pokonała wyżej notowaną Greczynkę Marię Sakkari (41. WTA) 3:6, 6:2, 6:4.

Kolejną rywalką Linette będzie inna kwalifikantka, Belgijka Greet Minnen (346. WTA), która na inaugurację ograła Ukrainkę Katerynę Kozłową.

W pierwszym secie ton grze nadawała Sakkari. Jej bardzo mocne i dobrze plasowane serwisy sprawiały mnóstwo problemów Polce, która w wielu wymianach nie potrafiła przejąć inicjatywy. W efekcie przegrała 3:6.

W drugą partię najlepsza obecnie polska tenisistka weszła z nowymi nadziejami, szybko przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 2:0. Greczynka odrobiła straty (2:2), ale to było wszystko, na co stać ją było w tej odsłonie.

Trzeci set był najbardziej wyrównany, ale to Sakkari popełniała więcej błędów. Swoje podanie straciła dopiero na koniec, przegrywając 4:6 i cały mecz 1:2.

Największą niespodzianką pierwszej rundy była porażka najwyżej rozstawionej Francuzki Caroline Garcii (19. WTA), która nie poradziła sobie z 20-letnią Amerykanką Sofią Kenin (3:6, 2:6).