WTA Finals przeniesione z Singapuru do Chin. Zmiany w przyszłym sezonie

Krzysztof Sobczak
18.01.2018 16:34
Caroline Wozniacki
fot. AP/EastNews

Od 2019 roku gospodarzem kończących sezon mistrzostw WTA będzie chińskie Shenzhen. Przez ostatnie cztery lata imprezę organizowano w Singapurze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Umowę z Chińczykami podpisano aż na 10 lat - WTA Finals będzie się odbywać w tym mieście aż do 2028 roku. Gospodarze zobowiązali się do stworzenia wielkiego kompleksu, który będzie mógł pomieścić 12 tys. widzów. Nie bez znaczenia przy wyborze tej oferty było również dwukrotne zwiększenie puli nagród - tenisistki będą rywalizowały o 14 mln dolarów.

Zobacz także

- To z pewnością jest największa i najważniejsza umowa na organizację turnieju WTA Finals w ciągu ostatnich 45 lat od roku powstania WTA. Dzięki temu wydarzenie odbędzie się na zupełnie nowym, prawdziwie spektakularnym poziomie - uzasadniał tę decyzję dyrektor WTA, Steve Simon.

Mistrzostwa WTA rozgrywane są nieprzerwanie od 1972 roku. Pierwsza impreza odbyła się w amerykańskim mieście Boca Raton. Stany Zjednoczone gościły najlepsze tenisistki aż do 2005 roku (z jednoroczną przerwą w 2001, kiedy gospodarzem było Monachium). Shenzhen będzie już dziesiątym miastem, które zorganizuje WTA Finals.

W 2015 roku mistrzynią WTA została Agnieszka Radwańska. W minionym sezonie triumfowała Caroline Wozniacki.

RadioZET.pl/PAP/WTA/KS