Zamknij

WTA Finals przeniesione z Shenzen. Gdzie odbędzie się turniej wieńczący sezon?

13.09.2021 18:49
Iga Świątek
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

WTA Finals zostało przeniesione z chińskiego Shenzen do Guadalajary w Meksyku - poinformowała w poniedziałek organizacja WTA. Turniej masters rozpocznie się 8 listopada i tym samym zakończy sezon 2021.

  1. WTA Finals przeniesione z Shenzen. Gdzie odbędzie się turniej wieńczący sezon?
  2. WTA Finals: Iga Świątek niemal pewna udziału

Tegoroczna edycja kończącego sezon turnieju WTA Finals, z udziałem ośmiu najlepszych tenisistek roku, została z uwagi na pandemię COVID-19 przeniesiona z chińskiego Shenzen do Guadalajary w Meksyku i rozpocznie się 8 listopada.

W lipcu organizacja WTA, odpowiedzialna za kobiecy tour, usunęła z tegorocznego kalendarza wszystkie turnieje w Azji, a wieńcząca sezon impreza w Shenzen, która przed rokiem została całkiem odwołana, stała pod znakiem zapytania. W poniedziałek ogłoszono, że turniej masters został przeniesiony do Meksyku.

WTA Finals przeniesione z Shenzen. Gdzie odbędzie się turniej wieńczący sezon?

"Cieszymy się, że możemy przenieść nasz turniej do ekscytującej i tętniącej życiem Guadalajary" - powiedział dyrektor generalny WTA Steve Simon, cytowany w oświadczeniu organizacji.

Jak dodał, WTA nie zrywa w żaden sposób kontaktów oraz współpracy z Shenzen i zamierza zorganizować tam turniej w 2022 roku. Kontrakt z chińskim miastem obowiązuje do 2030.

WTA Finals: Iga Świątek niemal pewna udziału

Coroczna impreza kończąca sezon w 2019 roku miała pulę nagród w wysokości 14 milionów dolarów. Wtedy był to pierwszy rok umowy z Shenzen, po pięciu latach w Singapurze, gdzie w 2015 roku triumfowała Agnieszka Radwańska.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w turnieju masters wystąpi Iga Świątek. W rankingu, który uwzględnia tylko tegoroczne wyniki i wyłoni osiem uczestniczek tych zawodów, Polka zajmuje piątą lokatę.

Na czele jest Australijka Ashleigh Barty, która ma w dorobku m.in. triumf w Wimbledonie, a za nią są półfinalistka US Open Białorusinka Aryna Sabalenka oraz triumfatorka French Open Czeszka Barbora Krejcikova. Siódma jest w tej klasyfikacji Japonka Naomi Osaka, która po niepowodzeniu w Nowym Jorku zapowiedziała dłuższy rozbrat z tenisem, zatem być może nie zagra już w tym sezonie.

RadioZET.pl/PAP