WTA Eastbourne: Radwańska kończy swój udział w turnieju na półfinale

29.06.2018 14:14
Agnieszka Radwańska nie zagra w finale w Eastbourne

Agnieszka Radwańska straciła szansę na pierwszy po 1,5-rocznej przerwie finał turnieju WTA. W półfinale w Eastbourne Polka przegrała z niżej notowaną Białorusinką Aryną Sabalenką (45. WTA) 3:6, 6:1, 3:6.

W finale 20-latka zmierzy się z tenisistką polskiego pochodzenia - Caroline Wozniacki lub Angelique Kerber. Obie w przeszłości były liderkami rankingu WTA.

Dużą rolę w tym spotkaniu odegrał serwis. W pierwszej partii Radwańska nie wygrała ani jednego gema przy swoim podaniu, a kiedy wreszcie zaczęła trafiać w drugim, rozniosła rywalkę do 1. Niestety problemy wróciły w połowie trzeciego seta. "Isia" prowadziła już 3:2 z przełamaniem, ale chwilę później oddała breaka, a później nie zdołała już zdobyć punktu.

Dla 20-letniej Aryny Sabalenki to czwarty finał w karierze i okazja do drugiego turniejowego zwycięstwa. Jak do tej pory wygrywała tylko w Mumbaju w listopadzie 2017 roku.

Agnieszka Radwańska wciąż czeka na swój 29. finał. Po raz ostatni szansę na końcowy triumf miała w styczniu 2017 roku, kiedy w Sydney nie sprostała Johannie Koncie.