Zabawna wymiana zdań Kerber z Radwańską: "Może wreszcie ja wygram"

21.02.2017 18:00

Angelique Kerber, podobnie jak Agnieszka Radwańska, awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Dubaju. W starciu z Moną Barthel Niemka zaprezentowała kilka pięknych zagrań i wyraziła nadzieję, że może wreszcie wygra plebiscyt na najlepsze zagranie miesiąca. Inne zdanie w tej kwestii ma krakowianka.

Radwańska - Kerber fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy Agnieszka Radwańska znów wygra plebiscyt na zagranie miesiąca?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na największe pochwały Kerber, ale też Barthel, zasłużyły w siódmym gemie drugiego seta. Niemka potrzebowała aż 26 uderzeń, by zdobyć kolejny punkt. Ta akcja nie mogła umknąć uwadze dziennikarza, który przeprowadzał wywiad z aktualnie 2. rakietą świata.

Na pytanie reportera, czy był to punkt zwrotny w tym secie, Kerber nieoczekiwanie powiedziała: - Może wygram plebiscyt na najlepsze zagranie miesiąca, a nie znowu Aga - odparła z uśmiechem.

Fragment rozmowy pojawił się na koncie twitterowym "WTA Insider". Na reakcję Polki nie trzeba było długo czekać: - Gra ciągle trwa - napisała krakowianka.

Kerber skwitowała wszystko... uśmiechem.

Królowa hot-shotów

Niemka wie, co mówi. Słynąca ze znakomitej techniki i wyczucia piłki Radwańska systematycznie, kilka razy w roku, wygrywa plebiscyty na najlepsze zagrania miesiąca. Tak było m.in. w styczniu, kiedy wyróżniono jej akcję ze spotkania drugiej rundy turnieju w Sydney z Christiną McHale.

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego cztery razy z rzędu triumfowała również w głosowaniu na najlepsze zagranie roku. Pogromczyni nie znalazła od 2013 roku.

W trzeciej rundzie turnieju WTA w Dubaju Agnieszka Radwańska zmierzy się z CiCi Bellis, natomiast trudniejsze zadanie czeka Kerber, której rywalką będzie mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, Portorykanka Monica Puig.

RadioZET.pl/KS

Oceń