WTA Bogota: Seksistowskie zaproszenie dla Genie Bouchard

Krzysztof Sobczak
30.03.2018 12:00
Genie Bouchard
fot. PAP/EPA

Organizatorzy turnieju WTA w Bogocie w niewybredny sposób poinformowali opinię publiczną o występie Eugenie Bouchard. Zdaniem kibiców, ich wpis był mocno seksistowski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bouchard zajmuje obecnie 114. miejsce w rankingu WTA. W mediach jest jej pełno, głównie za sprawą randek z kibicem oraz odważnych sesji fotograficznych, ale na tym wszystkim cierpi jej forma sportowa. Finalistka Wimbledonu z 2014 roku, była 5. rakieta świata, wypadła z pierwszej setki zestawienia najlepszych tenisistek globu i musi liczyć na przychylność organizatorów, by w ogóle mieć okazję występu w danym turnieju. Tak też postąpili Kolumbijczycy, którzy przyznali 24-letniej Kanadyjce "dziką kartę" na turniej w Bogocie.

Zobacz także

Seksistowski wpis

Zdaniem kibiców, zaproszenie skierowane do Genie Bouchard, a także do kibiców, było niestosowne i seksistowskie.

"Kanadyjka Genie Bouchard, która jest uznawana za najseksowniejszą tenisistkę świata, zagra w kolumbijskim Bogota Cup. Nie przegap szansy spotkania tej pięknej kobiety, czekamy na Ciebie" - brzmiał wpis w mediach społecznościowych. Po fali krytyki post został usunięty, ale w sieci nic nie ginie i niesmak pozostał.

Turniej WTA w Bogocie odbędzie się w dniach 9-15 kwietnia. Swój udział w zawodach zapowiedziały już m.in. Magda Linette i mistrzyni z ubiegłego roku, Francesca Schiavone.

RadioZET.pl/UbiTennis/sport.pl/KS