Zamknij

Gigantyczne pieniądze za rakietę Igi Świątek. Przebiła koszulkę Lewandowskiego

15.02.2021 17:28
Iga Świątek
fot. DAVID GRAY/AFP/East News

Rakieta Igi Świątek wraz z piłką ze zwycięskiego dla Polki French Open 2020 to istny hit licytacji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedmiot przekazany przez naszą triumfatorkę Rolanda Garrosa został sprzedany za kosmiczne pieniądze - sumę większą nawet od tej, za którą nabyta została koszulka wystawiona przez Roberta Lewandowskiego.

  • Rakieta wraz z pamiątkową piłką przekazane przez Igę Świątek na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazły nowego właściciela
  • Przedmioty te pochodzą ze zwycięskiego dla Polki French Open 2020, a ich wylicytowana suma przekroczyła nawet tę koszulki Roberta Lewandowskiego z finału Ligi Mistrzów
  • Ostatecznie rakieta Świątek została nabyta za ponad 131 tysięcy złotych

Iga Świątek zwyciężyła w październiku 2020 roku wielkoszlemowy French Open, pokonując w finale Sofię Kenin 6:4, 6:1. Zaledwie kilka miesięcy później popisała się wspaniałym gestem i przekazała na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jedną z sześciu rakiet wraz z pamiątkową piłką, których używała podczas gry w całym turnieju.

Aukcja okazała się prawdziwym hitem, a w licytacji łącznie wzięło udział aż 26 osób. Ostatecznie rakieta została sprzedana za 131 300 złotych.

WOŚP: Rakieta Igi Świątek przebiła koszulkę Roberta Lewandowskiego

Co ciekawe, takiej sumy nie udało się zgromadzić nawet podczas licytacji koszulki Roberta Lewandowskiego, w której polski supersnajper sięgnął po zwycięstwo w Lidze Mistrzów razem z Bayernem Monachium. Ostatecznie trykot popularnego "Lewego" został nabyty przez zwycięzcę aukcji za 100 101 zł.

RadioZET.pl/WOŚP