Zamknij

Viktoria Azarenka wraca do gry po ciąży. Celem jest US Open

Krzysztof Sobczak
28.03.2017 12:00
Viktoria Azarenka
fot. EastNews

Białoruska tenisistka Wiktoria Azarenka, która w grudniu urodziła syna, za cel postawiła sobie powrót do rywalizacji w lipcu. 27-letnia triumfatorka dwóch turniejów wielkoszlemowych, która wznowiła treningi trzy tygodnie temu, chce wziąć udział w cyklu US Open Series.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Moim postanowieniem na tę chwilę jest bycie gotową na lato, na US Open Series. Zobaczymy, co się wydarzy do tego czasu, ale to realistyczny cel... - zaznaczyła Azarenka w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Tennis Channel.

Zobacz także

US Open Series to seria turniejów w Ameryce Północnej, której zwieńczeniem jest wielkoszlemowa impreza w Nowym Jorku (28 sierpnia - 10 września).

Ostatni występ Białorusinki miał miejsce w ubiegłorocznej edycji wielkoszlemowego French Open. Odpadła wówczas w pierwszej rundzie. W drugiej połowie grudnia urodziła swoje pierwsze dziecko - synka Leo. W minionym sezonie zmagała się głównie z urazami.

Była liderka światowego rankingu skompletowała już nowy sztab szkoleniowy. Współpracuje teraz z Michaelem Joyce'em, który w latach 2004-11 był trenerem Rosjanki Marii Szarapowej.

- Teraz chcę wszystko robić lepiej - dotyczy to poruszania się po korcie, wyboru uderzeń, serwisu... Już wcześniej byłam dość kompletną zawodniczką, ale wciąż są rzeczy, które mogę poprawić - podkreśliła mieszkająca na co dzień w Monte Carlo dwukrotna triumfatorka Australian Open (2012-13).

RadioZET.pl/PAP/KS