Venus Williams nie zawiniła przy wypadku. Policja publikuje nagranie [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
08.07.2017 13:03
Venus Williams
fot. PAP/EPA

Policja z Florydy opublikowała nagranie wideo, które dowodzi, że Venus Williams nie zawiniła przy wypadku drogowym, w którym zginął 78-letni mężczyzna. W poniedziałek na konferencji prasowej w Wimbledonie amerykańska tenisistka rozpłakała się mówiąc o tym zdarzeniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Według departamentu policji w Palm Beach Gardens nagranie pokazuje, że poruszała się zgodnie z prawem wjeżdżając na skrzyżowanie, na którym doszło do wypadku. Tenisistka zatrzymała się przed skrzyżowaniem, a po zmianie światła na zielone wjechała na skrzyżowanie. Wówczas doszło do kolizji.

Zobacz także

Do tragicznego zdarzenia doszło 9 czerwca w Palm Beach Gardens. Początkowy raport głosił, że 37-letnia Williams wymusiła pierwszeństwo na skrzyżowaniu i doprowadziła do zderzenia z innym autem, którym podróżowało małżeństwo - 68-letnia Linda i o 10 lat starszy Jerome Barson. Oboje z urazami trafili do szpitala; po 13 dniach Jerome zmarł. Rodzina ofiary pozwała tenisistkę do sądu.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Williams nie potrafiła ukryć emocji, kiedy została zapytana o to zdarzenie.

- Nie ma słów, które mogłyby oddać to, jak druzgoczące... zupełnie brak mi słów. Ja po prostu... - powiedziała doświadczona tenisistka i zaczęła płakać. Moderator zaapelował do dziennikarzy, by nie poruszali już więcej tego tematu.

W piątek Venus Williams pokonała Japonkę Naomi Osakę 7:6 (7-3), 6:4 i w 20. występie w wielkoszlemowym turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie po raz 15. awansowała do czwartej rundy (1/8 finału). Tym samym została jednocześnie najstarszą zawodniczką w czołowej "16" imprezy w Londynie od 1994 roku i osiągnięcia pochodzącej z Czech Amerykanki Martiny Navratilovej.

RadioZET.pl/PAP/KS