Zamknij

Kolejny wielki powrót na Wimbledonie. Venus Williams chce zagrać w turnieju

28.06.2022 17:15
 Venus Williams chce zagra na Wimbledonie. Będzie kolejny wielki powrót?
fot. FR43398 AP/Associated Press/East News

Venus Williams najprawdopodobniej zagra na Wimbledonie. 24-krotna zwyciężczyni turniejów Wielkiego Szlema ma wystąpić w turnieju mieszanym, w którym zagra w parze z bratem Andy’ego Murraya – Jamiem.

Venus Williams podobnie jak jej siostra Serena, wraca akurat na turniej w Wimbledonie. 42-letnia Venus pierwotnie ogłosiła, że nie zagra na brytyjskich kortach i raczej będzie wspierała siostrę zza linii, jednak w końcu zmieniła zdanie. Z kolei siostra Venus - Serena - po rocznej nieobecności na słynnych kortach w Londynie, od organizatorów otrzymała zaproszenie do występu w singlu. Amerykanka nie grała w turniejach od 29 czerwca zeszłego roku.

Venus wystąpi w duecie mieszanym. Jej partnerem będzie Jamie Murray. Jest już niemal pewne, że organizator Wimbledonu - All England Lawn Tennis & Croquet Club (AELTC) – przyzna parze tzw. dziką kartę.

Venus Williams nie grała na turniejach WTA od sierpnia 2021 roku. Amerykanka wygrała w karierze 7 wielkich szlemów w singlu oraz 16 w deblu, w tym 2 w mikście. Jej partner – Jamie Murray – wygrał dwa turnieje Wielkiego Szlema, a także pięć turniejów w parach mieszanych.

Rywalizacja w mikście rozpocznie się w ten piątek.