Urszula Radwańska wygrała turniej na Gwadelupie. Pierwszy tytuł od siedmiu lat

20.01.2019 22:22
Urszula Radwańska

Urszula Radwańska (317. WTA) pokonała w finale zawodów ITF w miejscowości Petit-Bourg na francuskiej Gwadelupie Anę Sofię Sanchez (373. WTA) i po raz pierwszy od blisko siedmiu lat mogła cieszyć się z turniejowego sukcesu.

Radwańska była faworytką tego spotkania i z tego się wywiązała, chociaż nieoczekiwanie na własne życzenie nieco skomplikowała sobie zadanie. W pierwszym secie Polka nie dała szans rywalce oddając jej jednego gema, ale w drugim to Meksykanka przejęła inicjatywę i wygrała do 2.

W decydującej odsłonie Radwańska wróciła do swojej gry - odważnej, agresywnej i precyzyjnej, co zaowocowało zwycięstwem 6:1. Mecz trwał 110 minut.

Piąty tytuł Urszuli Radwańskiej

Dla Urszuli Radwańskiej to piąte zwycięstwo w turnieju rangi ITF, ale pierwsze od 9 czerwca 2012 roku. Wówczas była najlepsza na trawie w Nottingham.

Dzięki triumfowi Polka awansuje na ok. 275. miejsce w rankingu WTA. Kolejnym przystankiem Uli będzie Newport, a w pierwszej rundzie zagra z Amerykanką Kristie Ahn (226. WTA).