Zamknij

Urszula Radwańska wycofała się z najbliższych turniejów

Krzysztof Sobczak
10.04.2017 16:00
Urszula Radwańska
fot. Maciej Lepecki / Agencja Gazeta

- Podjęłam decyzję o wycofaniu się z najbliższych turniejów - napisała Urszula Radwańska na swoim profilu na Facebooku. Tenisistka odczuwa jeszcze skutki niedawno przebytej choroby.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Młodsza z sióstr Radwańskich straciła końcówkę poprzedniego sezonu ze względu na mononukleozę. Choć minęło pół roku i 26-latka zdążyła rozegrać kilka turniejów [ostatni w Miami, gdzie nie przebrnęła kwalifikacji - przyp. red.], to dopiero teraz postanowiła zrobić sobie kolejną przymusową przerwę.

Zobacz także

- Wspólnie ze swoim sztabem trenerskim oraz lekarzem podjęłam decyzję o wycofaniu się z najbliższych turniejów. Nie była to łatwa decyzja, jednak wciąż odczuwam skutki przebytej niedawno mononukleozy. Przez najbliższy miesiąc skupię się na treningach i odbudowaniu się fizycznie. Liczę na Wasze wsparcie i będę pracować nad jak najszybszym powrotem na kort - napisała Ula na Facebooku.

Obecnie Urszula Radwańska zajmuje 312. miejsce w rankingu WTA. Co ciekawe, w opublikowanym w poniedziałek zestawieniu awansowała o dwie pozycje. Jej siostra, Agnieszka, wciąż jest ósma.

RadioZET.pl/KS