Urszula Radwańska otrzymała skandaliczną wiadomość. Jak można pisać takie rzeczy?

Krzysztof Sobczak
18.01.2019 19:44
Urszula Radwańska
fot. Wojciech KUBIK/East News

Urszula Radwańska otrzymała szokującą, pełną nienawiści wiadomość od jednego z internautów, który w związku z jej zwycięstwem przegrał u bukmachera. - Jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy również mają uczucia - napisała tenisistka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na Instagramie Radwańska pokazała zrzut ekranu z otrzymanej wiadomości. "Głupia polska s***. Ktoś połamie Ci nogi i zakończy Twoją głupią karierę" - napisał internauta. W czwartek w turnieju w miejscowości Petit-Bourg na Gwadelupie Polka pokonała w drugiej rundzie Włoszkę Verenę Meliss 6:2, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału, a "hejter" przegrał pieniądze w zakładach bukmacherskich.

Zobacz także

Tenisistka nie przeszła obojętnie nad tym zdarzeniem. Od minionej niedzieli i zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza mowa nienawiści jest tematem numer jeden w Polsce, ale jak się okazuje, to jest problem globalny.

"Wczoraj po meczu dostałam wiadomość, którą widać na zdjęciu obok - pełną nienawiści i obrażającą mnie. Jak widać, nie tylko w Polsce hejt jest ogromnym problem. Nie rozumiem, jak człowiek może napisać takie rzeczy do drugiego człowieka? Jak można życzyć drugiej osobie, żeby ktoś jej połamał nogi?" - napisała młodsza z sióstr Radwańskich.

Zawodniczka podkreśliła ponadto, że sportowcy też są ludźmi, mają swoje uczucia i nikt nie ma prawa życzyć im najgorszego tylko z uwagi na wyniki.

"My sportowcy dostajemy takich wiadomości mnóstwo, czasem mam wrażenie że ludzie uważają, że jesteśmy maszynami stworzonymi do rywalizacji. A my jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy również mają uczucia i tak samo bolą nas zawistne komentarze w naszą stronę. Dlatego mówię głośno #stophejt" - dodała Polka.

RadioZET.pl/KS