Zamknij

Urszula Radwańska gorsza od Pigossi w Pucharze Billie Jean King

16.04.2021 20:06
Urszula Radwańska
fot. PAP

Urszula Radwańska przegrała w Bytomiu z Laurą Pigossi 6:7 (9-11), 6:3, 2:6 w drugim pojedynku meczu play-off Billie Jean King Cup. Przed sobotnimi spotkaniami Polki remisują z Brazylijkami 1:1.

Urszula Radwańska w pierwszym secie zapewniła kibicom wielkie emocje. Radwańska przegrywała w bytomskiej hali 1:3, później wygrała cztery gemy i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Tymczasem Pigossi nie zrezygnowała i w efekcie był remis 6:6. Wtedy zaczęły się prawdziwe emocje. Brazylijka prowadziła w tie-breaku 6-1 i nie wykorzystała pięciu piłek setowych. Szanse na wygraną miała też Polka, jednak ostatecznie cieszyła się jej rywalka.

Druga partia była też zacięta, ale zdecydowanie krótsza. Radwańska po przełamaniu serwisu przeciwniczki na 3:2 oddała już tylko jednego gema.

Porażka Urszuli Radwańskiej z Laurą Pigossi w Pucharze Billie Jean King

Pigossi prowadziła w trzecim secie 4:0, ale wtedy Ula Radwańska zaczęła odrabiać straty. Udało się jej się to tylko częściowo. Bardzo cierpliwie grająca w obronie Brazylijka rozstrzygnęła na swoją korzyść niemal trzygodzinny mecz.

We wcześniejszym piątkowym pojedynku Magdalena Fręch pokonała Carolinę Meligeni-Alves 6:4, 6:3.

Kolejne dwa single i ewentualnego debla zaplanowano na sobotę. Mecz toczy się do trzech zwycięstw. Stawką bytomskiej rywalizacji jest awans do przyszłorocznych baraży o prawo gry w finałowym turnieju Billie Jean King Cup (dawniej Puchar Federacji).

RadioZET.pl/PAP