Zamknij

Mgr Urszula Radwańska. Tenisistka ukończyła studia [ZDJĘCIE]

03.06.2020 14:15
Urszula Radwańska obroniła pracę magisterską
fot. Michal Klag/REPORTER/EastNews

Urszula Radwańska, młodsza siostra Agnieszki Radwańskiej, poinformowała w mediach społecznościowych o obronie pracy magisterskiej.

"Od dzisiaj Pani magister uczelni AWF Kraków kierunek Turystyka i Rekreacja" - napisała Urszula Radwańska, która wykorzystała przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa na zdobycie wyższego wykształcenia.

Urszula Radwańska celuje w igrzyska

Aktualnie wszystkie rozgrywki tenisowe pod auspicjami WTA, ATP i ITF są zawieszone do 31 lipca. Niektóre kraje powoli "odmrażają" sport i możliwe będzie organizowanie lokalnych zawodów. Według planów, pod koniec sierpnia rozpocznie się drugi w tym sezonie wielkoszlemowy turniej - French Open, a dwa tygodnie po jego zakończeniu US Open. Wimbledon odwołano.

Tenisiści, podobnie jak wielu sportowych z innych dyscyplin, musieli pogodzić się również z przełożeniem igrzysk olimpijskich. Dla zajmującej obecnie 266. miejsce w rankingu WTA Urszuli Radwańskiej, było to jednak optymalne rozwiązanie, które daje jej cień nadziei na występy w Tokio.

- W tym roku nie byłoby żadnych szans, by się zakwalifikować, bo ranking mam, jaki mam. A tak został mi jeszcze cały rok - przyznała niedawno w rozmowie z "Wyborczą".

W jej przypadku najważniejsze jest, by omijały ją kontuzje, których w ostatnich latach było aż nadto.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/krakow.wyborcza.pl