Zamknij

Ukraiński tenisista krytykuje Amnesty International. "Bronicie Rosji, hipokryci"

04.08.2022 14:42
Ukraiński tenisista krytykuje Amnesty International. "Bronicie Rosji, hipokryci"
fot. imago/PanoramiC/EAST NEWS

Ołeksandr Dołgopolow skrytykował komunikat Amnesty International, nazywając jej działaczy „hipokrytami”. AI w czwartek poinformowało bowiem, że nie pochwala działań ukraińskiej armii, która... organizuje bazy wojskowe w pobliżu terenów zamieszkałych przez cywilów.

Organizacja Amnesty International na stronie internetowej opublikowała komunikat, w którym krytykuje ukraińskich żołnierzy za narażanie obywateli własnego kraju na obrażenia. „Siły zbrojne organizują bazy i systemy obrony w popularnych miejscach, zamieszkałych przez cywilów” – czytamy na stronie AI.

Oświadczenie zostało skrytykowane, a pracowników AI oskarżono o sprzyjanie Rosji i działanie na jej korzyść. Ostro wypowiedział się o niej Ołeksandr Dołgopolow, były ukraiński tenisista.

„Po wszystkich obrzydliwościach dokonanych przez Rosjan, którzy atakowali cywilów, wy ich usprawiedliwiacie. Może Ukraina powinna im oddać miasta? Amnesty, jesteście obrzydliwi. Sponsoruje was Rosja? Skupcie się na prawdziwych przestępcach, hipokryci. Niesamowita, jak wojna obnażyła bezużyteczność wielu organizacji. Przejrzałem wasz twitter. Piszecie źle o Ukrainie, a Rosji, która kastruje naszego żołnierza, zabija cywili, nie ma nic. To obrzydliwe” – napisał na Twitterze Dołgopolow.

Dolgopolov wygrał w karierze trzy turnieje ATP. W 2012 tenisista zajmował 13 miejsce w światowym rankingu. Rok temu zakończył karierę z powodu urazu nadgarstka. W tym momencie tenisista przebywa w Kijowie.

RadioZET.pl/PAB