Hubert Hurkacz w ćwierćfinale Indian Wells, udany rewanż Polaka

13.10.2021 21:13
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz pokonał Asłana Karacjewa 6:1, 6:3 w czwartej rundzie Indian Wells. Jednocześnie Polak zrewanżował się Rosjaninowi za porażkę w San Diego i awansował do ćwierćfinału turnieju.

W dwóch pierwszych gemach Hurkacz i Karacjew popisywali się znakomitymi zagrywkami. Dopiero w trzecim gemie kibice oglądali dłuższe wymiany, po których prowadził Polak 2:1. W czwartym gemie wrocławianin przełamał Rosjanina, co było jego pierwszą stratą na Indian Wells. W następnej części Karacjew starał się szybko odrobić wynik, ale Hurkacz potwierdził przewagę przełamania.

Hurkacz był mocno skoncentrowany i grał swoje, z kolei Karacjew spisywał się poniżej swoich możliwości. Rosjanin był zaledwie statystą, popełniając wiele błędów, posyłając sporo piłek w aut. Ostatecznie wrocławianin zwieńczył dzieła i w 25 minut wygrał seta, oddając jedynie jednego gema.

Znakomity mecz Hurkacza, Polak wziął rewanż na Karacjewie

W drugim secie Karacjew wyraźnie podrażniony agresywnie rozpoczął tę partię, od razu wychodząc na prowadzenie. Jednak Hurkacz świetnie spisywał się na zagrywce, a Rosjanin nie potrafił znaleźć sposobu na serwis 24-latka. W trzecim gemie Karacjew wyszarpał zwycięstwo i znów wyszedł na prowadzenie. Było widać, że łapie wiatr w żagle i nie wydawało się, że triumf Hurkacza przyjdzie tak łatwo.

W piątym gemie Hurkacz po raz drugi przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 3:2. Jednak po chwili Rosjanin przełamał polskiego tenisistę. Mimo wszystko Karacjew wciąż popełniał mnóstwo błędów własnych. Po prowadzeniu Hurkacza 4:3, 28-latek dał upust złości, agresywnie uderzając w piłkę. W kolejnych partiach wrocławianin dobił rywala, dla którego mecz był festiwalem błędów. Finalnie Hurkacz pokonał Karacjewa 6:3 i awansował do ćwierćfinału Indian Wells.

Hubert Hurkacz - Asłan Karacjew 6:1, 6:3.