UTR Pro Match Series: Opelka pokonał Kecmanovicia i zwyciężył w turnieju

10.05.2020 12:50
Reilly Opelka
fot. Michael Reaves/Getty AFP/East News

Reilly Opelka pokonał Miomira Kecmanovicia w finale pokazowego turnieju UTR Pro Match Series rozgrywanym na Florydzie. Trzecie miejsce zajął Hubert Hurkacz, który w pojedynku o tę lokatę pokonał Tommy'ego Paula.

Reilly Opelka wygrał turniej pokazowy w West Palm Beach na Florydzie. W meczu, którego stawką było końcowe zwycięstwo, amerykański tenisista pokonał Serba Miomira Kecmanovicia 4:3 (7-2), 2:4, 4:2. Trzecie miejsce w zawodach zajął Hubert Hurkacz.

W meczu, którego stawką była ta pozycja, polski tenisista pokonał Amerykanina Tommy'ego Paula 4:1, 0:4, 4:1.

Zobacz także

UTR Pro Match Series: Opelka pokonał Kecmanovicia w finale [WYNIK]

Drugi dzień rywalizacji Hurkacz zaczął od pokonania Amerykanina Reilly'ego Opelki 4:2, 1:4, 4:2, ale nie wystarczyło to, aby awansować do finału. Bilans Polaka w części zasadniczej to dwa zwycięstwa i jedna porażka, tak jak Opelki i Serba Miomira Kecmanovica. Hurkacz miał jednak od nich gorszy stosunek setów i gemów.

Zajmujący 29. miejsce w światowym rankingu wrocławianin pokonał Paula (57. ATP) już w piątek 4:2, 4:0 i ponownie okazał się lepszy. W finale Opelka (39.) zmierzy się z Kecmanovicem (47.).

Pierwotnie pierwsza impreza cyklu UTR Pro Match Series miała trwać trzy dni, ale organizatorzy dokonali zmian w związku z prognozami pogody zapowiadającymi ulewy w niedzielę.

Ze względu na koronawirusa wprowadzono specjalne obostrzenia i zmieniono zasady gry. Rywalizacja toczy się do czterech wygranych gemów w secie, na korcie przebywać mogą tylko trzy osoby - dwóch zawodników i arbiter. Zrezygnowano z obecności kibiców, dzieci do podawania piłek i sędziów liniowych. Zabroniony jest też tradycyjny uścisk dłoni po meczu

Jak na razie rywalizacja w międzynarodowych imprezach o stawkę została wstrzymana co najmniej do 12 lipca.

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu