Zamknij

UTR Pro Match Series: Finał nie dla Hurkacza. Polak zwyciężył w meczu o 3. miejsce

09.05.2020 22:26
Hubert Hurkacz
fot. Michael Reaves/Getty AFP/East News

Po niekorzystnym wyniku meczu Tommy'ego Paula z Miomirem Kecmanoviciem Hubert Hurkacz nie zdołał zakwalifikować się do finału UTR Pro Match Series. Polak wziął udział w pojedynku o 3. miejsce, w którym pokonał Paula 2:1.

Hubert Hurkacz zajął trzecie miejsce w turnieju pokazowym na Florydzie. W meczu, którego stawką była ta pozycja, polski tenisista pokonał Amerykanina Tommy'ego Paula 4:1, 0:4, 4:1.

Drugi dzień rywalizacji Hurkacz zaczął od pokonania Amerykanina Reilly'ego Opelki 4:2, 1:4, 4:2, ale nie wystarczyło to, aby awansować do finału. Bilans Polaka w części zasadniczej to dwa zwycięstwa i jedna porażka, tak jak Opelki i Serba Miomira Kecmanovica. Hurkacz miał jednak od nich gorszy stosunek setów i gemów.

Zobacz także

UTR Pro Match Series: Hurkacz pokonał Paula i zajął 3. miejsce [WYNIK]

Zajmujący 29. miejsce w światowym rankingu wrocławianin pokonał Paula (57. ATP) już w piątek 4:2, 4:0 i ponownie okazał się lepszy. W finale Opelka (39.) zmierzy się z Kecmanovicem (47.).

Pierwotnie pierwsza impreza cyklu UTR Pro Match Series miała trwać trzy dni, ale organizatorzy dokonali zmian w związku z prognozami pogody zapowiadającymi ulewy w niedzielę.

Ze względu na koronawirusa wprowadzono specjalne obostrzenia i zmieniono zasady gry. Rywalizacja toczy się do czterech wygranych gemów w secie, na korcie przebywać mogą tylko trzy osoby - dwóch zawodników i arbiter. Zrezygnowano z obecności kibiców, dzieci do podawania piłek i sędziów liniowych. Zabroniony jest też tradycyjny uścisk dłoni po meczu

Jak na razie rywalizacja w międzynarodowych imprezach o stawkę została wstrzymana co najmniej do 12 lipca.

Hurkacz - Paul: Wynik meczu o 3. miejsce w turnieju UTR Pro Match Series

Hubert Hurkacz (Polska) 2:1 Tommy Paul (USA)

Sety: 4:1; 0:4 i 4:1.

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu