US Open: Jeden mecz i koniec. Radwańska odpadła z turnieju

27.08.2018 22:15
Agnieszka Radwańska odpadła z US Open

Agnieszka Radwańska (48. WTA) na pierwszej rundzie zakończyła swój udział w tegorocznym wielkoszlemowym US Open. Polka po raz pierwszy w karierze przegrała z Niemką Tatjaną Marią (70. WTA) 3:6, 3:6.

Tym samym krakowianka nie obroni punktów za trzecią rundę osiągniętą w 2017 roku.

Początek spotkania był obiecujący. Radwańska w pierwszym gemie przełamała podanie rywalki, a po chwili poprawiła na 2:0. Od tego momentu jej gra się jednak nie układała, a Maria "wskoczyła" na wyższy poziom. Zdobyła pięć kolejnych punktów i nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa w premierowej partii.

W drugim secie Niemka wywalczyła breaka na 2:3, a krakowianka poprosiła o przerwę medyczną ze względu na jakieś dolegliwości. Radwańska próbowała, walczyła o każdą piłkę, ale nie zdołała odwrócić losów tej rywalizacji. Maria wygrała 3:6, 3:6 i w drugiej rundzie zagra z Jeliną Switoliną.

W nocy czasu polskiego druga z reprezentantek Polski Magda Linette zmierzy się z Sereną Williams. Wcześniej z US Open odpadła turniejowa jedynka, Simona Halep.

Agnieszka Radwańska - Tatjana Maria 3:6, 3:6