US Open: Kłótnie z sędzią i rzucanie rakietą. Serenie Williams puściły nerwy [WIDEO]

Maciej Walasek
09.09.2018 11:10
Serena Williams
fot. PAP/EPA

W finale US Open Serenie Williams puściły nerwy. Tenisistka wdała się w kłótnię z sędzią, którego oskarżyła o seksizm i nazwała złodziejem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W finale US Open, Serena Williams zmierzyła się z 21-letnią Naomi Osaką. Pierwsza partia potoczyła się błyskawicznie, a większość kibiców przecierała oczy ze zdumienia, gdy Amerykanka przegrywała 1:5. Chwilę wcześniej, po drugiej stracie podania, rzuciła wściekła rakietą o kort i zniszczyła ją. W szóstym gemie zmarnowała dwie szanse na przełamanie, a opanowana oraz mocno i celnie uderzającą piłkę Japonka była nie do zatrzymania.

Druga partia stała pod znakiem sporu Williams z prowadzącym spotkanie Portugalczykiem Carlosem Ramosem. Sędzia dał jej pierwsze ostrzeżenie w drugim gemie, bo uznał, że Amerykanka nieprzepisowo skorzystała ze wskazówek trenera podczas meczu. To bardzo wzburzyło prawie 37-letnią zawodniczkę.

- Nie oszukuję, by wygrać. Wolałabym już raczej przegrać - zaznaczyła.

Chwilę później, podczas zmiany stron, kontynuowała tyradę skierowaną do arbitra. - Nie oszukuję, nigdy w życiu nie oszukiwałam. Mam córkę i walczę o to, co właściwe. Jesteś mi winny przeprosiny - stwierdziła.

Zobacz także

Na tym się jednak nie skończyło. - Zaatakowałeś mnie. Nigdy więcej nie będziesz sędziował moich meczów. Jesteś kłamcą - kontynuowała w trakcie tego seta doświadczona tenisistka, która w przeszłości zaliczyła już podobne "rozmowy" z sędziami.

Teraz dodatkowo nazwała Ramosa złodziejem. Za to i za zniszczenie rakiety przy stanie 4:3 dla Osaki dostała drugie ostrzeżenie skutkujące stratą punktu.

Przegrywając 3:5 Williams wezwała na kort supervisora i długo z nim dyskutowała, płacząc przy tym.

Tymczasem Japonka zachowała stalowe nerwy i pokonała Amerykankę 6:2, 6:4.

RadioZET.pl/PAP, YouTube/MW