US Open: Przełożono mecze Świątek, Majchrzaka i Hurkacza. Znamy nowe daty

29.08.2019 09:56
Świątek
fot. Wojciech KUBIK/East News

Z powodu deszczu odwołano środowe mecze drugiej rundy singla w wielkoszlemowym US Open dwójki polskich tenisistów - Igi Świątek i Kamila Majchrzaka. Zrezygnowano także z rozegrania wszystkich innych zaplanowanych na ten dzień spotkań na niezadaszonych kortach w Nowym Jorku, w tym między innymi meczu Huberta Hurkacza w deblu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwotnie rywalizacja na większości obiektów kompleksu Flushing Meadows miała rozpocząć się o godzinie 17:00 czasu polskiego. Wyjątkiem jest kort centralny im. Arthura Ashe'a, na którym pierwszy mecz wyznaczono o godzinę później. Plany organizatorów pokrzyżowały jednak opady.

Mecze Świątek, Majchrzaka i Hurkacza przełożone z powodu intensywnych opadów deszczu

W związku z tym rywalizacja przez długi czas toczyła się jedynie na dwóch zadaszonych kortach - centralnym i drugim co do wielkości obiekcie im. Louisa Armstronga.

Najpierw odwołano wszystkie spotkania debli, które tego dnia miały zainaugurować swoje zmagania. W środę w grze podwójnej zaprezentować miał się między innymi Hubert Hurkacz.

Mecz Igi Świątek z Łotyszką Anastasiją Sevastovą (12.) pierwotnie miał być trzecim pojedynkiem na korcie nr 13. W trzecim meczu na obiekcie nr 11 zaś Kamil Majchrzak miał się zmierzyć z Urugwajczykiem Pablo Cuevasem. Odwołanie spotkań deblowych spowodowało zmiany w planie gier. Warszawianka miała zaprezentować się w pierwszym spotkaniu na korcie nr 9, a piotrkowianin rozpocząć rywalizację na "11".

Rywalizację na niezadaszonych obiektach rozpoczęto z ponadsześcioipółgodzinnym opóźnieniem, ale dotyczyło to tylko czterech kortów - bez udziału Polaków. Rozegrano na nich jednak tylko po zaledwie kilka akcji, a następnie znów zaczął padać deszcz i tenisiści musieli wrócić do szatni. Wówczas organizatorzy poinformowali o odwołaniu wszystkich niezaczętych pojedynków na tych obiektach. Zaraz potem przełożono też wspomniane cztery przerwane mecze. Łącznie przełożono 22 spotkania w grze pojedynczej.

Kiedy zagrają Świątek, Majchrzak i Hurkacz?

Na drugi dzień poznaliśmy już daty i godziny przełożonych spotkań Polaków. Poniżej wszystkie z nich:

  • Iga Świątek - Anastasija Sevastova (czwartek 29 sierpnia, godzina 17:00)
  • Pablo Cuevas - Kamil Majchrzak (czwartek 29 sierpnia, godzina 17:00)
  • H. Hurkacz/V. Pospisil - B. Bryan/M. Bryan (piątek 30 sierpnia, godzina 17:00)

W czwartek 29 sierpnia o godzinie 18:30 swój pojedynek stoczy także Magda Linette. Polka zmierzy się z 1. w rankingu WTA Japonką, Naomi Osaką. Z kolei w piątek 30 sierpnia odbędzie się mecz deblowy Łukasza Kubota. 37-latek do spółki z Marcelo Melo stoczy pojedynek z Ukraińcem Denysem Molchanovem i Nowozelandczykiem Artemem Sitakiem.

RadioZET.pl/PAP/MG