US Open: Novak Djoković nie bez kłopotów awansował do drugiej rundy

01.09.2021 08:47
Novak Djoković

Novak Djoković w pierwszej rundzie tegorocznego US Open pokonał Duńczyka Holgera Rune 6:1, 6:7(5), 6:2, 6:1. Jego kolejnym rywalem będzie Tallon Griekspoor z Holandii.

Djoković przystąpił do ostatniego w tym roku turnieju Wielkiego Szlema po nieudanych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Serb nie dość, że nie sięgnął po złoto, to jeszcze zakończył turniej bez medalu. Najpierw w półfinale przegrał z Aleksandrem Zverevem, a potem w starciu o trzecie miejsce musiał uznać wyższość Pablo Carreno Busty.

Mimo porażki w Tokio Djoković wciąż może zakończyć sezon 2021 historycznym sukcesem. Serb ma szansę na zwycięstwo we wszystkich turniejach Wielkiego Szlema w jednym roku. Po triumfach w Australian Open, French Open i Wimbledonie brakuje mu tylko US Open. Ponadto, jeśli zdobędzie tytuł w Nowym Jorku, wyprzedzi Rogera Federera i Rafaela Nadala i zostanie samodzielnym liderem klasyfikacji zawodników z największą liczbą tytułów (21) wielkoszlemowych w historii.

US Open: Djoković awansował do drugiej rundy, ale stracił seta

Marsz po triumf w tegorocznym US Open rozpoczął nie bez kłopotów. O ile w pierwszym secie pokonał Holgera Rune dość gładko - 6:1, tak w drugim gra toczyła się aż do tie-breaka. W nim lepszy okazał się Duńczyk. Djoković odnalazł jednak rytm i w dwóch kolejnych setach oddał rywalowi łącznie tylko trzy gemy.

W drugiej rundzie Serb zagra z Tallonem Griekspoorem.

Kilka godzin wcześniej awans do tej samej fazy turnieju zapewnił sobie Hubert Hurkacz, który pokonał Jegora Gierasimowa 6:3, 6:4, 6:3. Następnym rywalem Polaka będzie Andreas Seppi.