US Open: Muguruza lepsza od trzykrotnej finalistki Azarenki, awans Halep

03.09.2021 21:13
Garbine Muguruza

Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała trzykrotną finalistkę imprezy - Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6:4, 3:6, 6:2 i awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open w Nowym Jorku.

Spotkanie dwóch utytułowanych zawodniczek było wyrównane i zacięte, o czym świadczy choćby fakt, że w trwającym dwie godziny i kwadrans pojedynku Muguruza zdobyła o punkt więcej niż Azarenka.

W trzecim secie Białorusinka, która na kortach Flushing Meadows trzykrotnie (2012-13 i 2020) była w finale, ale za każdym razem przegrała, od stanu 2:2 nie wygrała już gema. Kluczowy - jak się wydaje - był czwarty w tej partii i jeden z najdłuższych w meczu, który Azarenka przegrała przy własnym podaniu.

Urodzona w Wenezueli, a mieszkająca w szwajcarskiej Genewie reprezentantka Hiszpanii z trudem zdobytej przewagi już nie oddała, poszła za ciosem i zakończyła rywalizację przy pierwszym meczbolu.

W Nowym Jorku 27-letnia Muguruza po raz drugi dotarła do 4. rundy - w 2017 roku na tym etapie wyeliminowała ją Czeszka Petra Kvitova. Jej kolejną przeciwniczką będzie triumfatorka tegorocznego French Open Czeszka Barbory Krejcikovej (nr 8.).

W czołowej "16" tegorocznej edycji jest już także Simona Halep, która w piątek po 145-minutowej potyczce wygrała z Jeleną Rybakiną z Kazachstanu 7:6 (13-11), 4:6, 6:3. W trwającym 18 minut tie-breaku pierwszej odsłony Rumunka obroniła cztery piłki setowe.