Zamknij

Sensacja w US Open. Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadli po 1. rundzie debla

02.09.2020 21:32
Melo i Kubot
fot. GLYN KIRK/AFP/East News

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali z Sanderem Gillem i Joranem Vliegenem w pierwszej rundzie debla na wielkoszlemowym turnieju US Open. W drugim etapie belgijski duet zagra ze zwycięzcami meczu Nathaniel Lammons/Nicholas Monroe - John Peers/Michael Venus.

Rozstawieni z numerem drugim Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo niespodziewanie odpadli w pierwszej rundzie debla w wielkoszlemowym turnieju US Open. Na otwarcie przegrali z belgijskimi tenisistami Sanderem Gillem i Joranem Vliegenem 2:6, 4:6.

Kubot i Melo tuż przed US Open startowali w turnieju ATP w Nowym Jorku i tam pożegnali się z rywalizacją w drugiej rundzie (1/8 finału).

US Open: Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali w 1. rundzie debla

Polsko-brazylijski duet dwa lata temu na kortach twardych Flushing Meadows dotarł do finału. Rok wcześniej razem sięgnęli po tytuł w innej imprezie wielkoszlemowej - Wimbledonie. 38-letni lubinianin w 2014 roku zaś, w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem, triumfował w Australian Open.

Poprzednio z deblowymi zmaganiami w Wielkim Szlemie już po meczu otwarcia pożegnał się on przy okazji Wimbledonu w 2016 roku, gdy partnerował mu Austriak Alexander Peya.

Kubot w tym roku był jedynym reprezentantem Polski w obsadzie deblowej US Open. W związku z pandemią koronawirusa zmniejszono tradycyjną stawkę w tej konkurencji o połowę.

Kubot/Melo - Gille/Vliegen: Wynik meczu 1. rundy debla US Open

Wynik meczu 1. rundy debla mężczyzn:

Sander Gille, Joran Vliegen (Belgia) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 2) 6:2, 6:4.

RadioZET.pl/PAP