Alize Cornet ściągnęła koszulkę na korcie. Seksistowskie zachowanie sędziego [WIDEO]

29.08.2018 11:49

Podczas meczu pierwszej rundy US Open Francuzka Alize Cornet na moment ściągnęła koszulkę. Sytuacja, jakich wiele w tenisie. Zaskoczyła ją jednak reakcja sędziego, który upomniał zawodniczkę za "niesportowe zachowanie i naruszenie regulaminu". Problem w tym, że mężczyźni nagminnie zmieniają koszulki i nikt afery nie robi.

Alize Cornet ściągnęła koszulkę na korcie fot. Twitter/screen

Zacznijmy od regulaminu, który stanowi, że zawodnik może zmienić koszulkę w szatni podczas 10-minutowej przerwy, w przerwie między gemami lub w trakcie interwencji medycznej. W tym przypadku Cornet ani nie zmieniała koszulki, ani też nie przerwała gry, by to zrobić.

Francuzka przebrała się w szatni, ale już na korcie zauważyła, że założyła koszulkę tył na przód. W tej sytuacji odwróciła się do rywalki i kibiców, ściągnęła koszulkę i błyskawicznie zarzuciła ją z powrotem. I to powinno zakończyć sprawę.

Niestety tak się nie stało, bo arbiter Christian Rask ostrzegł zawodniczkę, że naruszyła regulamin turnieju i jeśli jeszcze raz coś takiego uczyni, odbierze jej punkt. Jej zachowanie określił jako "niesportowe".

US Open 2018: Ostrzeżenie Cornet było "śmieszne"

Cornet była zdziwiona uwagą, podobnie zresztą jak byli tenisiści, trenerzy i dziennikarze. Judy Murray, mama Andy'ego Murraya, oceniła, że nie miało to nic wspólnego ze sportem, a była australijska tenisistka Casey Dellacqua nazwała zachowanie sędziego śmiesznym.

US Open 2018: Podwójne standardy

Zdaniem zdecydowanej większości ekspertów sędzia wykazał się seksizmem, nadgorliwością, a ostrzeżenie tenisistki nosiło znamiona dyskryminacji. Podobne sytuacje zdarzają się u mężczyzn nagminnie i nikt nie widzi w tym problemu. Organizatorów US Open oskarżono o stosowanie "podwójnych standardów".

Alize Cornet (31. WTA) przegrała w meczu 1. rundy z niżej notowaną Szwedką Johanną Larsson (82. WTA) 6:4, 3:6, 2:6.