Zamknij

US Open: Benoit Paire zakażony koronawirusem. Miał zagrać z Majchrzakiem

30.08.2020 17:21
Benoit Paire zakażony koronawirusem
fot. MANAN VATSYAYANA/AFP/East News

Benoit Paire miał pozytywny wynik testu na koronawirusa i będzie musiał się wycofać z rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego turnieju US Open - podała gazeta "L'Equipe". Francuski tenisista w pierwszej rundzie miał się zmierzyć z Kamilem Majchrzakiem.

Spotkanie rozstawionego z numerem 17. Paire'a ze 108. w rankingu ATP Majchrzakiem miało się odbyć we wtorek. W zastępstwie rywalem Polaka miał być Hiszpan Marcel Granollers, ale on wycofał się z singlowej rywalizacji na rzecz debla. W tej sytuacji 24-letni piotrkowianin zmierzy się z Amerykaninem Ernesto Escobedo.

31-letni Francuz pojawił się w Nowym Jorku w ubiegłym tygodniu. Po przylocie był kilkakrotnie badany pod kątem koronawirusa, ale za każdym razem wynik był pozytywny.

"L'Equipe": Benoit Paire ma koronawirusa

Miał on wziąć udział w poprzedzającym US Open turnieju Western&Southern Open. Podczas meczu pierwszej rundy prosił o przerwę medyczną z powodu złego samopoczucia, a w drugim secie skreczował. Obecnie przebywa nadal w hotelu przygotowanym dla tenisistów, ale wraz z trenerem pozostaje w izolacji.

Hurkacz - Gojowczyk: Kiedy mecz 1. rundy US Open 2020? [DATA, GODZINA]

Ze względu na pandemię impreza wielkoszlemowa na obiektach Flushing Meadows rozgrywana będzie na specjalnych zasadach. Zawodników umieszczono w "bańce", a rywalizacja będzie się toczyć przy pustych trybunach. Mimo to grupa zawodników, w tym kilka gwiazd, zrezygnowało z udziału i nie przyleciało do USA.

RadioZET.pl/PAP