US Open: Turniejowa dwójka za burtą. Szarapowa w drugiej rundzie

29.08.2017 08:00
Maria Szarapowa

W najciekawszym meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego US Open Rosjanka Maria Szarapowa pokonała w trzech setach rozstawioną z dwójką Simonę Halep 6:4, 4:6, 6:3. Rumunka jeszcze nigdy nie pokonała "Maszy".

Szarapowa zna już smak zwycięstwa na Flushing Meadows. Triumfowała tu ponad dekadę temu (2006) temu mając zaledwie 19 lat. Był to jej drugi wielkoszlemowy tytuł. Halep nie może się pochwalić żadnym tego typu sukcesem i w tym sezonie tego już nie zmieni.

Rosjanka jest prawdziwą zmorą Halep. Niezależnie od pozycji zajmowanej aktualnie w rankingu - Rumunka jest druga, Rosjanka 146. - górą jest zawsze 30-latka z Niagania. W nocy z poniedziałku na wtorek ograła tenisistkę z Konstancy już po raz 7. w karierze i poprawiła bilans na 7-0.

W pierwszej partii obie zawodniczki grały nierówno, co przekładało się na jakość widowiska. Lepiej z tej huśtawki wyszła Szarapowa, która wygrała 6:4. Rosjanka mogła i powinna skończyć ten mecz w dwóch partiach, jednak przy stanie 4:1 zaczęła popełniać błędy, wkradło się zdenerwowanie, z czego skrzętnie skorzystała Halep wygrywając pięć kolejnych gemów.

W ostatniej odsłonie "Masza" wyszła na prowadzenie 3:0 i tym razem już go nie oddała. Spotkanie trwało blisko trzy godziny (2:42).

W drugiej rundzie Maria Szarapowa zmierzy się z Timeą Babos, która wyeliminowała Wiktorię Golubić.

Największą niespodzianką pierwszego dnia zmagań w turnieju pań była porażka rozstawionej z "7" Johanny Konty. Brytyjka w trzech setach uległa Serbce Aleksandrze Krunić. W US Open nie ma już także m.in. Any Konjuh, Roberty Vinci oraz mistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro Moniki Puig.

We wtorek do turniejowej rywalizacji przystąpią Polki - Agnieszka Radwańska i Magda Linette.