Nadal królem Nowego Jorku! Hiszpan trymufuje w US Open

Mikołaj Pietraszewski
11.09.2017 07:28
Nadal

Rafael Nadal ponownie królem Nowego Jorku! Hiszpan w finale US Open wygrał z Kevinem Andersonem z RPA i zgarnął szesnasty wielkoszlemowy tytuł w karierze.

Tenisista z Majorki miał ze swoim rywalem niewielkie problemy, które pojawiły się jedynie w pierwszym secie. Potem 31-latek zdominował starszego o 16 dni rywala, co skończyło się wygraną w setach 6:3, 6:3, 6:4 w niecałe 2,5 godziny.

Nadal wraca na szczyt w wielkim stylu. W tym sezonie wygrał French Open, potem wrócił na fotel lidera światowego rankingu, by podsumować te miesiące kapitalną grą na US Open Hiszpan wygrał w Nowym Jorku po raz trzeci. Dla przegranego Kevina Andersona finał na kortach Flushing Meadows jest życiowym osiągnięciem.

W rywalizacji Pań wygrała Sloane Stephens, w która w finale pokonała inną amerykankę Madison Keys.