Zamknij

Tutaj różnica wciąż jest spora. Świątek do Radwańskiej jeszcze daleko

07.06.2022 12:03

Iga Świątek dosłownie pozamiatała w roku 2022. Polka wygrywa mecz za meczem, turniej za turniejem, co przekłada się oczywiście na pokaźne nagrody finansowe. Po triumfie w French Open nasza tenisistka przekroczyła granicę zarobionych 10 milionów dolarów.

Iga Świątek i Agnieszka Radwańska
fot. Rex Features/East News; MICHAL KLAG/REPORTER/East News

Iga Świątek w sobotę cieszyła się ze swojego drugiego w karierze zwycięstwa w French Open. Pierwszy raz triumfowała tam w 2020 roku, pokonując Amerykankę Sofię Kenin, natomiast w miniony weekend również rozprawiła się z Amerykanką, ale tym razem z Corin "Coco" Gauff.

Najlepiej o tym, w jakiej formie jest Polka, świadczy fakt, że w tę samą sobotę wyrównała rekord Venus Williams, czyli 35 wygranych meczów z rzędu. Zwycięstwo na kortach Rolanda Garrosa to również jej szósty wygrany turniej z kolei.

Świątek przekroczyła barierę, ale do Radwańskiej jej jeszcze daleko

Sukcesy sprawiają, że licznik tenisowych zarobków raszynianki rośnie w zawrotnym tempie. Za sam triumf w Paryżu 21-latka zainkasowała 2,2 miliona euro, co daje w przeliczeniu kwotę rzędu 10,1 mln złotych.

Co więcej, dzięki wygranej w Wielkim Szlemie aktualna liderka światowego rankingu przekroczyła magiczną granicę 10 mln dolarów. W swojej karierze Świątek zainkasowała już dokładnie 11,256,372 dolarów, co po aktualnym kursie daje 48,12 mln zł. Ponadto tylko w fenomenalnym dla siebie 2022 roku Polka zgarnęła 6,396,819 dolarów, czylo około 27,35 mln zł.

Chociaż powyższych liczb nie da się nazwać inaczej, jak kosmiczne, to zawodniczce z Raszyna wciąż jeszcze daleko pod względem zarobków do innej legendy polskiego tenisa - Agnieszki Radwańskiej. Popularna "Isia" wygrała w swojej karierze 20 turniejów rangi WTA i "podniosła" z kortów dokładnie 27,683,807 dolarów, czyli - przy aktualnym kursie - niemal 119 mln zł.

loader

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty