Zamknij

Turniej w Pradze: Iga Świątek ograła finalistkę French Open

20.07.2020 16:41
Iga Świątek ograła finalistkę French Open
fot. Iga Świątek/Instagram

Iga Świątek wygrała z zajmującą 18. miejsce w rankingu WTA, finalistką French Open 2019, Czeszką Marketą Vondrousovą 7:6 (7-2), 6:0 w ostatnim dniu towarzyskiego turnieju tenisistek w Pradze, zaliczanego do cyklu Tipsport Elite Trophy. Polka jest 49. na liście światowej.

W niedzielę Świątek pokonała Terezę Martincovą (133. WTA) 6:7 (7-9), 6:3, 10-8, a z kolei w sobotę przegrała z inną Czeszką Karoliną Muchovą (26. WTA) 4:6, 6:2, 8-10.

W Tipsport Elite Trophy, rozpoczętym w czerwcu cyklu czterech imprez charytatywnych, rywalizują zespoły dwóch znanych Czeszek Karoliny Pliskovej i Petry Kvitovej. Ta druga nie występuje obecnie w Pradze - wybrała w tym terminie turniej pokazowy w Berlinie, w ojczyźnie w roli kapitan "różowych" zastąpiła ją rodaczka Barbora Strycova. Ona oraz Pliskova odpowiadają za wybór składu na poszczególne pojedynki.

Tipsport Elite Trophy w Pradze

Mieszkająca w Raszynie Świątek należy do drużyny "różowej", w której znalazły się także m.in. Szwajcarka Belinda Bencić i Słowaczka Viktoria Kuzmova. Już po dwóch dniach zespół z Polką w składzie był pewny końcowego triumfu, bowiem prowadził 7-1. W poniedziałek Voegele uległa Kristynie Pliskovej 1:6, 4:6, a następnie Świątek poradziła sobie z finalistką ubiegłorocznej Rolanda Garrosa Vondrousovą.

Gospodarzami Tipsport Elite Trophy są Praga i Prościejów. Każdego dnia rozgrywane są trzy single i debel. We wcześniejszych dwóch imprezach lepsza była drużyna "czarnych".

19-letnia Świątek pierwszy start w imprezie pokazowej po wznowieniu treningów zaliczyła na początku lipca, kiedy triumfowała w szwajcarskim Montreux.

RadioZET.pl/PAP