Turniej w Indian Wells odwołany z powodu koronawirusa

09.03.2020 09:16
tenis
fot. PAP/EPA

Turniej tenisowy w Indian Wells, gdzie mieli wystąpić Magda Linette, Iga Świątek i Hubert Hurkacz został odwołany w związku z pojawieniem się w tym regionie przypadków koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Nie podjęliśmy żadnych konkretnych decyzji, ponieważ mamy zbyt mało konkretnych informacji. Wiemy jedynie, że nie odbędzie się turniej w Indian Wells. Jednak pod znakiem zapytania stanął turniej w Miami. Nie wiemy, czy mamy wracać do Polski, czy pozostać w USA - przekazał trener Świątek, Piotr Sierzputowski, który wraz ze swoją podopieczną przebywa w Kalifornii od wtorku.

Koronawirus. Ponad 500 zachorowań w USA

Organizatorzy powołując się na CNN podają, że w USA odnotowano już ponad 500 przypadków zarażonych koronawirusem.

- Obecnie jest zbyt duże ryzyko dla zdrowia publicznego, aby w Hrabstwie Riverside organizować tak duże imprezy masowe. To nie leży w interesie kibiców, zawodników czy organizatorów innych okolicznych turniejów. Wszyscy musimy połączyć siły, aby ochronić społeczność przed wybuchem koronawirusa - powiedział Dr David Agus, profesor medycyny i inżynierii biomedycznej na uniwersytecie kalifornijskim.

Organizatorzy poinformowali, że wszyscy kibice, którzy zakupili bilety otrzymają pełen zwrot pieniędzy lub zniżkę na przyszłoroczny turniej.

RadioZET.pl/PAP/AN