Zamknij

Wielki tenis wraca do Polski. W lipcu odbędzie się turniej WTA w Gdyni

01.03.2021 10:50
Turniej WTA 250 w Gdyni
fot. BRENTON EDWARDS/AFP/East News

W lipcu w Gdyni odbędzie się turniej WTA 250, a wysoka ranga wydarzenia może skusić do występu najlepsze tenisistki świata. Co ważne, impreza ma szansę zagościć w Polsce na wiele lat. Organizatorem turnieju jest Tennis Consulting, którego prezesem jest tata Igi Świątek, Tomasz Świątek.

  • W dniach 17-25 lipca w Gdyni odbędzie się turniej WTA 250
  • Organizatorzy podpisali wieloletnią umowę i mają nadzieję na udział najlepszych tenisistek, w tym Igi Świątek
  • To pierwsza impreza głównego cyklu od zakończonego w 2016 roku Katowice Open

Sukcesy Igi Świątek nie przechodzą w naszym kraju bez echa, zainteresowanie tenisem rośnie, a promotorzy i miłośnicy tej dyscypliny sportu chcą jak najszybciej "skonsumować" osiągnięcia 19-latki i wykorzystać je do przekonania WTA do organizacji turnieju w Polsce. I to się właśnie udało - w poniedziałek podpisano wieloletnią umowę, na mocy której już w lipcu odbędzie się pierwsza impreza rangi WTA 250.

– Pragniemy stworzyć wydarzenie, które stanie się silną marką w świecie sportu i przyciągnie do Polski gwiazdy tenisa. Zważywszy na globalny zasięg dyscypliny, mam nadzieję, że turniej w Gdyni będzie też świetną promocją naszego kraju za granicą – mówi Tomasz Świątek, Prezes Zarządu Tennis Consulting.

Turniej WTA w Gdyni w dniach 17-25 lipca

Gospodarzem poprzedniej imprezy WTA w Polsce były Katowice, gdzie zawodniczki rywalizowały w latach 2013-2016. Wówczas największą gwiazdą była Agnieszka Radwańska, ale ani razu nie udało jej się zagrać nawet w finale. Wielkiego pecha miała z kolei Camila Giorgi, trzykrotna finalistka, która za każdym razem musiała uznać wyższość rywalek - Dominiki Cibulkovej, Anny Karoliny Schmiedlovej i Alize Cornet. Czwartą edycję wygrała Roberta Vinci.

– Cieszymy się z powrotu cyklu WTA do Polski i jestem przekonany, że turniej w Gdyni będzie wydarzeniem na światowym poziomie. Polska ma bogate tenisowe tradycje i wspaniałe zawodniczki w cyklu WTA, od Agnieszki Radwańskiej po wschodzącą gwiazdę Igę Świątek. Jesteśmy pewni, że turniej odniesie wielki sukces w połączeniu ze wsparciem wspaniałych polskich kibiców" – podkreślił cytowany w komunikacie szef WTA Steve Simon.

Dyrektorem turnieju WTA w Gdyni będzie były znakomity polski deblista Marcin Matkowski. Impreza odbędzie się w dniach 17-25 lipca. Pula nagród wyniesie 235 tysięcy dolarów.

RadioZET.pl/tenisklub.pl/PAP