Zamknij

Trzęsienie ziemi na Haiti. Naomi Osaka wesprze akcję humanitarną

15.08.2021 12:07

Naomi Osaka, wiceliderka rankingu tenisistek, zobowiązała się do przekazania wszystkich nagród finansowych, jakie zdobędzie w najbliższym turnieju WTA w Cincinnati, na wsparcie akcji humanitarnej po trzęsieniu ziemi na Haiti.

Trzęsienie ziemi na Haiti
fot. PAP/EPA

W sobotę na Haiti miało miejsce trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2. Według nieoficjalnych danych zginęło ponad 300 osób, są setki rannych i zaginionych. Ratownicy obawiają się, że pod gruzami zawalonych domów mogą być jeszcze tysiące ludzi wymagających szybkiej pomocy.

"Bardzo boli, gdy widzę ogromne zniszczenia, jakie są na Haiti. Pomoc jest konieczna" - napisała Osaka na Twitterze. "Zagram w Cincinnati i całą nagrodę przeznaczę na pomoc dla Haiti" - dodała czołowa tenisistka świata, której matką jest Japonka, natomiast jej ojciec jest Haitańczykiem.

Naomi Osaka wesprze ofiary trzęsienia ziemi na Haiti

Naomi Osaka, która zapalała znicz olimpijskich podczas niedawno zakończonych igrzysk w Tokio, jest znana z tego, że angażuje się w akcje humanitarne. Podczas zeszłorocznego US Open nosiła maski z nazwiskami ofiar policyjnej przemocy w USA.

W zawodach WTA i ATP (1000 Western & Southern Open, 15-22 sierpnia) w Cincinnati wystąpią m.in.: Iga Świątek i Magda Linette oraz Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot.

RadioZET.pl/PAP/wha/ giel/