Zamknij

ATP zmienia zasady. Trenerzy będą mogli rozmawiać z tenisistami

22.06.2022 11:35

ATP tuż po turnieju w Wimbledonie chce wprowadzić możliwość konsultowania się trenerów z tenisistami. Rozwiązanie, stanowiące przełom w dotychczasowych zasadach tego sportu, będzie testowane do końca sezonu, w tym podczas US Open.

Trenerzy będą mogli rozmawiać z tenisistami podczas meczów. ATP wprowadza zmianę
fot. JB Autissier via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East N

ATP, organ nadzorujący rywalizację tenisową mężczyzn, ogłosił we wtorek, że w tym sezonie zezwoli na komunikację między zawodnikami i trenerami na trybunach. Taka możliwość będzie wprowadzona od 11 lipca, dzień po Wimbledonie (27 czerwca – 10 lipca). To oznacza, że zawodnicy będą mogli konsultować się z trenerami w trakcie tegorocznego US Open (29 sierpnia-11 września).

"Rozmowa między zawodnikiem a trenerem będzie dozwolona tylko z niektórych miejsc na trybunach i pod warunkiem że gra nie zostanie przerwana, a przeciwnik nie zostanie rozproszony. Kolejny warunek jest taki, że tenisista może porozmawiać ze swoim szkoleniowcem tylko wtedy, gdy znajdują się po tej samej stronie boiska, a ich komunikacja jest ograniczona do słów lub krótkich zdań, bez dialogu"  – zapowiedziało ATP i dodało: "Gesty będą nadal dozwolone".

loader

Do tego, ATP nie zezwoli na rozmowę trenera z zawodnikiem, jeśli tenisista opuści kort podczas meczu z jakiegokolwiek powodu. "W przypadku nadużycia przewidziane są kary i grzywny" - napisali przedstawiciele ATP w komunikacie.

loader

RadioZET.pl/PAB