Zamknij

Trener Novaka Djokovicia również z koronawirusem. Plagi Adria Tour ciąg dalszy

27.06.2020 13:26
Goran Ivanisevic
fot. PAP/EPA

Trener Novaka Djokovicia i były utytułowany tenisista Goran Ivanisevic również otrzymał pozytywny wynik testu zakażenia koronawirusem. Chorwacki szkoleniowiec to kolejna ofiara plagi COVID-19, która wybuchła na turnieju Adria Tour organizowanym przez obecnie najlepszego tenisistę globu.

Słynny w przeszłości tenisista Goran Ivanisevic miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Chorwat jest trenerem Novaka Djokovica - organizatora cyklu Adria Tour, podczas którego wykryto wcześniej zakażenie u czterech zawodników i dwóch członków sztabów.

"Chciałbym poinformować każdego, kto miał ze mną kontakt, że otrzymałem pozytywny wynik testu. Proszę te osoby, by szczególnie dbały teraz o siebie oraz swoich najbliższych" - napisał na Instagramie Ivanisevic.

Zobacz także

Trener Novaka Djokovicia Goran Ivanisevic także zakażony koronawirusem

48-letni Chorwat zaznaczył, że nie ma żadnych objawów choroby i pozostaje w izolacji. Dodał, że w ciągu ostatnich 10 dni był wcześniej dwukrotnie badany pod kątem koronawirusa i w obu przypadkach wynik był negatywny.

Zwycięzca wielkoszlemowego Wimbledonu z 2001 roku jest kolejną osobą biorącą udział w Adria Trour, u której stwierdzono zakażenie. Wcześniej spośród uczestników cyklu turniejów pokazowych na Bałkanach, podczas którego zbierano pieniądze na cele charytatywne, w tym gronie znaleźli się: Djokovic, Bułgar Grigor Dimitrow, Chorwat Borna Coric, Serb Viktor Troicki, szkoleniowiec Dimitrowa Kristijan Groh oraz trener przygotowania fizycznego Djokovica Marko Panichi.

Uczestnicy zawodów w Belgradzie i Zadarze byli krytykowani za brak zachowania w wielu sytuacjach zasady dystansu społecznego. Djokovic zaś dodatkowo został posądzony o nieodpowiedzialność w związku z dużą liczbą kibiców na trybunach. Zezwalały na to jednak zasady obowiązujące wówczas w Serbii i Chorwacji.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu