Zamknij
Trener Igi Świątek
5 Zobacz galerię
fot. Instastory Daria Abramowicz i Piotr Sierzputowski

Trener Igi Świątek Piotr Sierzputowski przegrał zakład ze swoją zawodniczką, w związku z czym musiał wydepilować sobie klatkę piersiową i plecy. Zabiegowi poddał się w piątek, a mistrzyni French Open 2020 świetnie się przy tym bawiła.

Iga Świątek i Piotr Sierzputowski traktują liczne zakłady jako formę treningu mentalnego - mają one na celu, z jednej strony, rozładowanie emocji, napięć i presji, z drugiej zaś są elementem motywacyjnym. Oboje przegrali w tym sezonie po jednym zakładzie i musieli się z nich wywiązać.

Pierwsza zareagowała tenisistka, która przed Australian Open obiecała swojemu trenerowi, że w przypadku awansu do co najmniej czwartej rundy kupi mu motocykl. Polka dotarła właśnie do tego etapu, a jednoślad zakupiła we wtorek i pochwaliła się tym wydarzeniem w mediach społecznościowych

Piotr Sierzputowski wydepilował klatkę i plecy [ZDJĘCIA]

Zdecydowanie bardziej bolesny zakład przegrał Piotr Sierzputowski. Jego podopieczna przed French Open 2020 "rzuciła", że jeśli wygra któryś z tegorocznych turniejów, mężczyzna będzie musiał wydepilować klatkę i plecy. Na jego (nie)szczęście, Iga triumfowała w wielkoszlemowej imprezie, a trener nie miał innego wyjścia jak dotrzymać obietnicy. Zabiegowi poddał się w piątek, co zostało skrzętnie udokumentowane zarówno przez zawodniczkę, jak i jej trenera oraz Darię Abramowicz.

- Nie jestem w stanie opisać tego zjawiska - mówiła na nagraniu opublikowanym na InstaStory przez psycholog sportu, która miała ogromny udział w zwycięstwie Igi we French Open 2020.

Iga Świątek rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu. Po zwycięstwie na kortach Rolanda Garrosa oczekiwania wobec jej osoby będą znacznie większe, a zatem rok 2021 będzie dla niej wyjątkowo trudny pod względem mentalnym. Można oczekiwać, że pojawią się kolejne zakłady, a nieoceniona będzie też pomoc Darii Abramowicz.

RadioZET.pl