Zamknij

Tomasz Świątek po spotkaniu z prezydentem: Dziwaczna sytuacja

25.10.2020 18:32
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek w piątek odwiedziła Pałac Prezydencki, gdzie Andrzej Duda odznaczył ją po triumfie we French Open. Dzień później głowa państwa przekazała, że jest zakażona koronawirusem, przez co 19-latka musiała poddać się kwarantannie. Głos w tej sprawie zabrał jej ojciec, Tomasz Świątek.

Iga Świątek w piątek została odznaczona przez Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i promocję kraju na arenie międzynarodowej. Jej ojciec, Tomasz także został wyróżniony za wybitne zasługi w działalności na rzecz promocji i rozwoju sportu, otrzymując Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Następnego dnia pojawiła się informacja o tym, że prezydent RP ma koronawirusa, przez co 19-latka i jej tata zostali poddani kwarantannie. Iga Świątek w niedzielę pokazała kibicom, jak spędza czas w izolacji. Z kolei gościem w programie „Dzień dobry TVN” był jej ojciec, który odniósł się do całej sprawy.

Ojciec Świątek zabrał głos ws. kwarantanny

Iga Świątek krytykowana po wizycie u Andrzeja Dudy. Słusznie?

- Dziwaczna sytuacja i historia. Jest to tak dynamiczne. To wszystko gwałtownie się wydarzyło –powiedział. - Iga czuje się normalnie. Zabezpieczamy się z racji tego, że są takie, a nie inne przepisy. Dla ogólnego bezpieczeństwa zostałem w domu. Iga również – dodał.

Iga Świątek i jej ojciec czekają na wyniki testów na koronawirusa. Jeśli uzyskają negatywne wyniki, wkrótce rozpoczną przygotowania do nowego sezonu.

RadioZET.pl/