To dlatego Hurkacz odpadł z Wimbledonu? Polak miał ogromne problemy

28.06.2022 08:51
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz sensacyjnie przegrał w poniedziałek z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną już w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu 2022 i tym samym odpadł z turnieju. W trakcie przerw w spotkaniu spowodowanych deszczem wrocławianin korespondował z Wojciechem Fibakiem, który ujawnił, że Hurkacz zmagał się podczas meczu z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Hubert Hurkacz niestety nie powtórzy swojego sukcesu sprzed roku i nie dotrze do półfinału wielkoszlemowego Wimbledonu. Tym razem Polak odpadł już bowiem w pierwszej rundzie.

Spotkanie wrocławianina z Alejandro Davidovichem Fokiną było pełne zwrotów akcji. Chociaż Hiszpan prowadził już w setach 2:0, to rozstawiony z numerem siódmym Hurkacz zdołał odrobić straty i wszystko rozstrzygnęło się w pięciu partiach. Niestety, chociaż 10. tenisista świata miał swoje szanse w super tie-breaku, nie zdołał ich wykorzystać.

To dlatego Hurkacz odpadł z Wimbledonu 2022?

Warto podkreślić, że pojedynek 25-latka z Davidovichem Fokiną dwukrotnie przerywany był z powodu opadów deszczu. W trakcie jednej z tych przerw Polak wymienił się SMS-ami z legendą polskiego tenisa - Wojciechem Fibakiem. Wówczas popularny "Hubi" miał zdradzić byłemu zawodnikowi, że zmaga się z problemami zdrowotnymi.

- Korespondowałem z Hubertem w drugiej przerwie meczu. Współczuję mu, bo miał zatrucie żołądkowe i związane z tym bóle. Akurat dziś go dopadło. Było widać, że on się źle czuje - powiedział w poniedziałek Fibak w rozmowie z Interią.

Wojciech Fibak: "Hurkacz słaniał się na nogach"

Były tenisista podkreślił, że w trzecim secie było widać, że Hurkacz słaniał się na nogach i nawet się z tym nie ukrywał. - Wyraźnie łapał się za głowę, próbował łapać oddech i miał problemy z bieganiem - podkreślił.

- Wiem, co teraz Hubert przeżywa, wiem, co czuje, że tak się to wszystko skończyło. Na pocieszenie pozostaje fakt, że żaden z jego rywali w walce o czołowe lokaty w rankingu ATP nie obroni, ani nie zdobędzie punktów - zakończył Fibak.