Zamknij

Tenisistka aresztowana w trakcie French Open. Jeszcze w czwartek grała mecz

04.06.2021 12:21
Jana Sizikowa aresztowana
fot. PAP/EPA

Jana Sizikowa, 26-letnia rosyjska tenisistka, w czwartek odpadła z French Open 2021, a zaraz po porażce została aresztowana przez paryską policję w związku z podejrzeniem próby ustawienia meczu podczas ubiegłorocznych zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa.

  • Jana Sizikowa została aresztowana w związku z podejrzeniem próby ustawienia meczu w trakcie French Open 2020
  • Do zatrzymania rosyjskiej tenisistki doszło po spotkaniu pierwszej rundy gry podwójnej podczas French Open 2021
  • 26-latka zajmuje obecnie 101. miejsce w rankingu deblistek

Jana Sizikowa w parze z Jekateriną Aleksandrową przegrały w pierwszej rundzie gry podwójnej French Open 2021 z Alją Tomljanović i Storm Sanders 1:6, 1:6. Zaraz po meczu 26-letnia rosyjska tenisistka została aresztowana przez paryską policję. Jest podejrzana o próbę ustawienia jednego z meczów w trakcie ubiegłorocznego Rolanda Garrosa.

Według medialnych nieoficjalnych informacji chodzi o jednego gema ze spotkania pierwszej rundy debla. Grająca w duecie z Madison Brengle Sizikova miała celowo przegrać własne podanie w piątym gemie drugiego seta. Bukmacherzy ostrzegali wówczas o nietypowych zakładach.

Jana Sizikowa zatrzymana

Paryska prokuratura potwierdziła, że zatrzymanie nastąpiło w ramach wszczętego 1 października dochodzenia w sprawie korupcji w sporcie i zorganizowanej działalności przestępczej.

Jana Sizikowa zajmuje obecnie 101. miejsce w rankingu deblistek. Na swoim koncie ma jeden wygrany turniej - w parze z Anastazją Potapową triumfowała w Swiss Open w 2019 roku.

RadioZET.pl/PAP/AFP