Zamknij

Szykuje się kolejny skandal z Djokoviciem. Chodzi o Rosję

Maciej Walasek
03.05.2022 13:04
Novak Djokovic
fot. AP/Associated Press/East News

Novak Djokovic jest bliski wzięcia udziału w mistrzostwach Rosji. Władimir Kamelzon, jeden z przedstawicieli rosyjskiej federacji tenisa potwierdził, że lider światowego rankingu ATP negocjuje grę na turnieju.

Od początku roku o Novaku Djokoviciu bardziej jest głośno poza kortem. Po aferze związanej ze startem w Australian Open Serb znów jest bliski wywołania następnego skandalu. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę lider rankingu ATP nie tylko nie potępił działań Władimira Putina, ale wprost przeciwnie. Tenisista skrytykował sportowe sankcje i wykluczenie Rosjan i Białorusinów z Wimbledonu.

Możliwe, że 34-latek pójdzie o krok dalej i weźmie udział w mistrzostwach Rosji. Władimir Kamelzon na łamach agencji RIA Novosti potwierdził, że Djokovic znalazł się wśród sportowców z Chin, czy Kazachstanu, których zaproszono na turniej. Impreza, która ma odbyć się w Moskwie nie ma jeszcze swojej oficjalnej nazwy.

Novak Djokovic może zagrać w mistrzostwach Rosji

"Pracujemy nad organizacją otwartych mistrzostw Rosji. Nazwa turnieju, który odbędzie się w Moskiwe, jest jeszcze nieustalona. Będziemy wysyłać zaproszenia do tenisistów z Białorusi, Chin, Kazachstanu i innych krajów. Negocjujemy również z Novakiem Djokoviciem" - cytuje słowa Kamelzona agencja RIA Novosti.

W tej chwili Novak Djokovic przygotowuje się do startu w turnieju ATP w Madrycie, który rozpocznie od drugiej rundy. Jego rywalem będzie Gael Monfils.

RadioZET.pl