Zamknij

Szarapowa przygotowuje się do powrotu i... premiery autobiografii

Krzysztof Sobczak
18.04.2017 16:20
Maria Szarapowa
fot. Michał Lepecki / Agencja Gazeta

Za osiem dni Maria Szarapowa rozegra pierwszy oficjalny mecz po wpadce dopingowej. Rosjanka przygotowuje się do powrotu, ale również do premiery swojej autobiografii. "Masza" zaprezentowała już okładkę wydawnictwa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Książka zatytułowana "Unstoppable. My life so far" ("Nie do zatrzymania. Moje dotychczasowe życie") ukaże się 12 września 2017 roku. Od kilku dni można ją już zamawiać za pośrednictwem internetu.

Zobacz także

W wielkanocny poniedziałek Szarapowa zaprezentowała okładkę autobiografii.

- Jestem podekscytowana mogąc zaprezentować Wam okładkę książki, nad którą pracowałam przez ostatni rok. Nie mogę się doczekać, kiedy przeczytacie moją historię - napisała w poście w mediach społecznościowych.

Powrót po 15 miesiącach

"Masza" miała ostatnio dużo czasu, by przemyśleć pewne sprawy i dokończyć autobiografię. W tenisa nie grała od stycznia 2016 roku, gdyż po Australian Open wykryto w jej organizmie meldonium - środek znajdujący się na liście zakazanych substancji. Pierwotnie została zdyskwalifikowana na dwa lata, ale po odwołaniu do CAS karę skrócono do 15 miesięcy.

Do gry wróci 26 kwietnia w Stuttgarcie. Niemcy - podobnie jak organizatorzy kolejnych turniejów w Madrycie i w Rzymie - przyznali jednej z największych gwiazd tenisa "dzikie karty".

Z faworyzowaniem mającej dopingową przeszłość Rosjanki nie zgadza się część jej rywalek, z Caroline Wozniacki, Dominiką Cibulkovą i liderką rankingu WTA Angelique Kerber na czele.

Maria Szarapowa jest pięciokrotną triumfatorką turniejów wielkoszlemowych. Pierwszy sukces odniosła już jako 17-latka zwyciężając na londyńskich kortach Wimbledonu.

RadioZET.pl/KS