WTA Waszyngton: Obrończyni tytułu nie wystąpi w turnieju z powodu kłopotów z... wizą

Marek Garus
25.07.2019 20:11
Kuzniecowa
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Swietłana Kuzniecowa, doświadczona rosyjska tenisistka, poinformowała w czwartek, że nie wystąpi w turnieju WTA w Waszyngtonie z powodu problemów z uzyskaniem amerykańskiej wizy. Triumfatorka imprezy sprzed roku przyznała, że "nigdy w życiu nie miała takich kłopotów".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Swietłana Kuzniecowa tak relacjonowała całą sytuację na jednym z portali społecznościowych: "Niestety, musiałam wycofać się z Waszyngtonu z powodu moich problemów z wizą amerykańską. Chciałam przeprosić wszystkich fanów, którzy tam na mnie czekali."

WTA Waszyngton: Swietłana Kuzniecowa nie wystąpi w turnieju z powodu problemów z uzyskaniem wizy

Przyznała, że nigdy w życiu nie miała takich kłopotów. Jak dodała, ma nadzieję, że pewnego dnia uzyska wizę i zagra przynajmniej w niektórych imprezach w USA.

W ubiegłorocznym finale w Waszyngtonie Kuzniecowa pokonała Chorwatkę Donnę Vekic 4:6, 7:6 (9-7), 6:2, broniąc w drugim secie cztery piłki meczowe.

Zobacz także

To było jej 18. zwycięstwo turniejowe w karierze i jak na razie ostatnie. W jej dorobku są triumfy m.in. w dwóch turniejach wielkoszlemowych: US Open w 2004 roku i French Open w 2009.

Teraz notuje gorsze wyniki. W trzech ostatnich imprezach, m.in. wielkoszlemowych French Open i Wimbledonie, przegrała swoje pierwsze mecze.

WTA w Waszyngtonie: Kiedy odbędzie się turniej w USA?

Turniej WTA w Waszyngtonie odbędzie się w dniach 27 lipca - 4 sierpnia.

RadioZET.pl/PAP/MG