Iga Świątek zmiażdżyła Pliskovą, Polka zwyciężczynią WTA w Rzymie

16.05.2021 15:25
Iga Świątek

Iga Świątek zdeklasowała Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0 w niedzielnym finale WTA w Rzymie. Tym samym Polka triumfowała w całym rzymskim turnieju.

Iga Świątek fenomenalnie otworzyła mecz, wygrywając pierwszego seta bez straty gema. Polka zniwelowała atuty Pliskovej, która popełniała błąd za błędem. Czeszka kompletnie nie potrafiła odpowiedzieć na ataki 19-latki. Czeszka w całym pierwszym secie zdobyła zaledwie cztery punkty.

W drugim secie Polka dalej przeważała na korcie, dominując w każdym elemencie. 19-latka wygrała dwa kolejne gemy. W trzecim Pliskova była bliska wygrania pierwszego gema w tym finale, ale Świątek odrobiła straty i kontynuowała demolowanie rywalki.

Iga Świątek triumfatorką turnieju WTA w Rzymie. Polka zdeklasowała Pliskovą

Świątek pewnie szła po swoje, 19-latce dosłownie wszystko wychodziło na korcie. Pliskova nawiązała walkę w szóstym gemie drugiego seta, gdzie mogła ugrać gema, ale ostatecznie Świątek po 46 minutach wygrała WTA w Rzymie bez straty ani jednego gema.

Iga Świątek - Karolina Pliskova 6:0, 6:0.