Zamknij

Co za zagranie Igi Świątek! Reakcja rywalki mówi wszystko

05.10.2022 18:40

Iga Świątek w środowe popołudnie zaliczyła udany start w turnieju rozgrywanym w Ostrawie. Liderka rankingu WTA w drugim secie zachwyciła publiczność na trybunach swoim zagraniem. Wyczyn Polki wzbudził podziw nawet u rywalki.

Niesamowite zagranie Igi Świątek
fot. Twitter screen/wta

Iga Świątek po skreczu Alji Tomljanović awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 500 rozgrywanego w Ostrawie. Mimo że rywalka Polki musiała poddać mecz w drugim secie, to widzowie zgromadzeni na trybunach obejrzeli emocjonujące widowisko.

Atmosferę najbardziej podgrzało zagranie Świątek w drugim gemie drugiego seta. Przy stanie 40:40 liderka światowego rankingu WTA odbierała serwis Tomljanović. Australijka zmusiła 21-latkę do mocnego wysiłku i biegania po korcie. Gdy wydawało się, że 29-latka ma punkt w kieszeni, wtedy Świątek na wślizgu zagrała idealny bekhend, który kompletnie zaskoczył rywalkę, a jej dał przewagę.

Co za zagranie Świątek! Reakcja rywalki mówi wszystko [WIDEO]

Publika momentalnie oszalała po tej akcji i zaczęła bić brawa. Co ciekawe, do oklasków dołączyła się... sama Tomljanović, która zwyczajnie doceniła klasę swojej przeciwniczki.

Po zwycięstwie Świątek może odpocząć i czekać spokojnie na swoją następną rywalkę. W 3. rundzie zmierzy się ona z wygraną z pary Caty McNally/Karolina Muchova. Amerykanka i Czeszką wyjdą na kort w czwartek.

loader

RadioZET.pl