Zamknij

Iga Świątek wsparła dzieci. Tenisistka przebiła polski rząd

04.11.2021 09:00

Iga Świątek po raz kolejny udzieliła się charytatywnie. Tenisistka przekazała na dwie organizacje 200 tysięcy złotych. - To wyszło spontanicznie - napisała w mediach społecznościowych.

Iga Świątek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Iga Świątek w tym sezonie triumfowała w dwóch turniejach WTA: w Rzymie i Adelajdzie. Jak przekazały władze WTA, zawodniczka z Raszyna przez cały rok zainkasowała ponad 1,7 milionów dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę niecałych 7 milionów złotych. Tenisistka opublikowała post w mediach społecznościowych, informując, że część zarobionej kwoty przekaże na cele charytatywne.

Świątek postanowiła wesprzeć dwie fundacje: "Słonie na balkonie" i "Dajemy Dzieciom Siłę".

- Pierwszy raz oddaję większą kwotę na ważny dla mnie cel. Oczywiście, że pieniądze to nie wszystko i że potrzeby to trochę studnia bez dna... Decyzja była spontaniczna - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, ważna dla mnie wygrana, urodziny Darii i rocznica finału French Open, który zmienił moje życie - to wszystko się na nią złożyło - napisała 20-latka na Instagramie.

Świątek wsparła dwie organizacje charytatywne

W sumie Iga Świątek przeznaczyła na cele charytatywne 200 tysięcy złotych.

- 200 tys. zł to spora kwota, dlatego razem z zespołem zdecydowaliśmy się wesprzeć nią 2 organizacje charytatywne - naszym celem było nie tylko bezpośrednie wsparcie finansowe, ale i docenienie działań tych organizacji w kwestii zwiększania świadomości i edukacji - czytamy we wpisie.

Świątek przeznaczyła ogromną kwotę na dzieci

- Słonie na balkonie z wykorzystaniem tych środków od drugiej połowy listopada uruchomią dodatkowe dyżury psychologów, aby zapobiegać próbom samobójczym nastolatków, którzy dziś szukają pomocy dużo częściej niż przed pandemią. Kwota zabezpieczy też stałą roczną terapię dla 40 dzieci w kryzysie psychicznym. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę także zatrudni dodatkowych terapeutów w dwóch Centrach Pomocy Dzieciom, aby wspierać dzieci dotknięte przemocą - napisała.

Oprócz tego Świątek zachęcała internautów do wsparcia fundacji, zamieszczając konkretne dane.

- Jeśli chcecie, aby nasz gest i akcja znaczyły więcej - możecie zaangażować się, wpłacając na wybraną organizację nawet kilka złotych [...] Razem mamy wpływ - zakończyła.

loader

RadioZET.pl