Świątek przegrała z Sakkari i odpadła w ćwierćfinale French Open

09.06.2021 15:01
Świątek - Sakkari NA ŻYWO

Iga Świątek w meczu 1/4 finału French Open 2021 przegrała z Marią Sakkari 4:6, 4:6 i pożegnała się z turniejem w Paryżu. Greczynka w półfinale rundzie zagra z Barborą Krejcikową.

• Iga Światek w meczu 1/4 finału French Open 2021 przegrała z Marią Sakkari 4:6, 4:6
  • Tym samym polska tenisistka nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem
  • Greczynka awansowała do półfinału, gdzie zmierzy się z Czeszką Barborą Krejcikową

Iga Świątek rewelacyjnie spisywała się w Paryżu. Zarówno w singlu, jak i deblu wygrała wszystkie dotychczasowe mecze, nie tracąc przy tym nawet seta. Niestety fantastyczna passa została przerwana w ćwierćfinale gry pojedynczej, gdzie lepsza okazała się Sakkari.

Polka rozpoczęła spotkanie w najlepszy możliwy sposób. Najpierw wygrała swoje podanie, a następnie przełamała rywalkę. Niestety już w kolejnych dwóch gemach Greczynka odrobiła straty. Wyrównana gra utrzymywała się do stanu 4:4. Wtedy Polka po raz drugi straciła podanie. To zadecydowało o losach pierwszego seta.

French Open 2021: Iga Świątek odpadła w ćwierćfinale

Druga partia rozpoczęła się w najgorszy możliwy sposób. Tym razem to Sakkari przełamała Świątek i prowadziła 2:0. Ponadto Polka zaczęła mieć problemy mięśniowe i musiała zejść na przerwę medyczną. Na szczęście udało jej się wrócić do gry. Mimo tego nie była w stanie odrobić strat. Do końca seta Greczynka utrzymała przewagę przełamania i wygrała do czterech.

Iga Świątek żegna się z French Open w grze pojedynczej na etapie ćwierćfinału. Szansę na tytuł ma jeszcze w deblu, gdzie wraz z Bethanie Mattek-Sands zagra w półfinale. Rywalkami polsko-amerykańskiej pary będą Irina-Camelia Begu i Nadia Podoroska.

MARIA SAKKARI - IGA ŚWIĄTEK 6:4, 6:4