Iga Świątek przegrała z Simoną Halep i odpadła w 4. rundzie Australian Open

14.02.2021 11:25
Świątek - Halep: mecz na żywo

Iga Świątek przegrała z Simoną Halep 6:3, 1:6, 4:6 w 4. rundzie Australian Open. Tym samym Polka zakończyła swoją passę 10 z rzędu wygranych spotkań w turniejach Wielkiego Szlema.

• Iga Świątek przegrała z Simoną Halep i odpadła w 4. rundzie Australian Open
  • Tym samym Rumunka zrewanżowała się Polce za porażkę w zeszłorocznym Roland Garros
  • W ćwierćfinale Australian Open rywalką Halep będzie Serena Williams

Iga Świątek przystępowała do starcia z Halep w bardzo dobrej formie. Polka triumfowała w zeszłorocznym Roland Garros, gdzie w ćwierćfinale pokonała właśnie Rumunkę, a zwycięską passę kontynuowała w Australian Open. Po trzech zwycięstwach i to bez straty seta przyszła jednak porażka w starciu z Halep.

Rumunka od początku postawiła bardzo trudne warunki. Świątek miała problem, by wygrać swoje podanie, ale pierwszego seta zakończyła, nie dając się przełamać. Sama raz odebrała rywalce podanie i to wystarczyło do wygrania seta. Niestety coś zacięło się w grze Polki w drugim secie, która zaczęła popełniać coraz więcej niewymuszonych błędów. W konsekwencji Halep dwukrotnie przełamała Igę i wygrała pewnie 6:1.

Australian Open 2021: Iga Swiątek odpadła w 4. rundzie

Trzeci set także nie rozpoczął się najlepiej dla reprezentantki Polski. Świątek szybko została przełamana i przegrywała już 0:2. Zdołała jednak odrobić straty i szybko "odłamać". Przy stanie 2:2 niestety znów straciła serwis. To zadecydowało. Halep do końca meczu nie dała się już przełamać i wygrała seta 6:4.

W kolejnej rundzie rywalką Rumunki będzie Serena Williams. Iga Świątek kończy turniej w Melbourne na 4. rundzie, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. Na tym samym etapie odpadła też przed rokiem.