Iga Świątek pokonała Madison Keys w 2. rundzie WTA w Rzymie

12.05.2021 17:25
Świątek - Keys NA ŻYWO

Iga Świątek pokonała Madison Keys 7:5, 6:1 w drugiej rundzie turnieju WTA w Rzymie. Polka zanotowała niesamowity powrót w pierwszej partii, w której obroniła trzy piłki setowe. Efektem jej dobrej gry było dziewięć gemów wygranych z rzędu.

• Iga Świątek pokonała Madison Keys w meczu drugiej rundy turnieju WTA w Rzymie
  • Tym samym Polka zapewniła sobie występ w kolejnej fazie
  • W trzeciej rundzie WTA w Rzymie rywalką Świątek będzie Barbora Krejcikova

Iga Świątek nie rozpoczęła tego spotkania najlepiej. Polka dała się przełamać już w pierwszym secie. Co prawda szybko odrobiła straty, ale w piątym gemie znów przegrała swoje podanie. Jej rywalka prezentowała się bardzo dobrze i wszystko wskazywało na to, że to ona wygra seta. Keys prowadziła już 5:3 i 40:0. Miała trzy piłki setowe. Wszystkie obroniła jednak Świątek, a potem dołożyła dwa kolejne punkty i wygrała gema. To był początek wielkiego powrotu. Każdy kolejny gem kończył się wygraną Polki i ostatecznie to ona zwyciężyła w pierwszym secie 7:5.

Nasza zawodniczka nie zwalniała tempa w drugiej partii. Szybko objęła prowadzenie, a potem przełamała rywalkę i to dwukrotnie. Prowadziła już 5:0, ale w szóstym gemie drugiego seta honor obroniła Keys, która wygrała swoje podanie. Chwilę później serwowała Świątek i zakończyła spotkanie. Wygrała cały mecz 7:5, 6:1.

W kolejnej rundzie rywalką Polki będzie Barbora Krejcikova, która pokonała Sofię Kenin 6:1, 6:4.