Iga Świątek pokonała Fionę Ferro i awansowała do 4. rundy Australian Open

12.02.2021 13:18
Iga Świątek - Fiona Ferro: relacja i wynik

Iga Świątek pokonała Fionę Ferro 6:4, 6:3 i awansowała do czwartej rundy Australian Open. W niej Polka zmierzy się z Simoną Halep.

• Iga Świątek pokonała Fionę Ferro w trzeciej rundzie Australian Open 2021
  • W Melbourne Polka jest rozstawiona z numerem "15", Francuzka plasowała się na 46. pozycji rankingu WTA
  • W czwartej rundzie rywalką reprezentantki Polski będzie Simona Halep

Iga Świątek rozpoczęła mecz w najlepszy możliwy sposób. Już w pierwszym gemie przełamała rywalkę. Następnie utrzymała swoje podanie i ponownie wygrała gema przy serwisie Francuzki. W tym momencie coś w jej grze się niestety zacięło. Polka przegrała cztery kolejne gemy i straciła kontrolę nad meczem. Na szczęście szybko się otrząsnęła, doprowadziła do remisu, a następnie wygrała dwa kolejne gemy i całego seta 6:4.

Drugą partię rozpoczęła podobnie jak pierwszą. Znów w pierwszym gemie przełamała rywalkę, a potem podwyższyła prowadzenie na 2:0. Następnie obie zawodniczki grały gem za gem. Przy stanie 4:2 Świątek ponownie przełamała Ferro i była tylko gema od zwycięstwa. Francuzka nie złożyła jednak broni. Wygrała gema przy podaniu Świątek, by w następnym znów stracić swój serwis i w konsekwencji przegrać seta do trzech.

Australian Open: Simona Halep kolejną rywalką Igi Świątek

Dzięki tej wygranej Iga Świątek awansowała do 4. rundy Australian Open, czym wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie, uzyskane w Melbourne przed rokiem. O awans do ćwierćfinału zagra z Simoną Halep. Mecz odbędzie się w niedzielę.